logo
logo

Longboard Nedir ?

Longboard Haber

Longboard Sporu, Amerikalı Sörfçülerin 1950’li yılları arasında dalga bulamadıkları zamanlarda karada sörf yapabilmeleri için çıkardıkları bir spordur. İlk Longboardları sörf tahtalarının altına Quad patenlerin truck ve tekerlerini takarak başlamışlar, baktığınızda quad paten sisteminin şimdi bildiğimiz Kaykay ve Longboardların truck sistemlerine çok benzediğini göreceksiniz. 1980lere doğru spor popülerleşmeye başlamış tabi arkasından Rudney Mullen gibi efsaneler Freestyle kaykayda popülerleşmiş ve insanlar artık skateboard, longboard ve benzeri sporları kitleler halinde yapmaya başlamışlardır. Longboard sporunu aynı sörf mantığında düşünmek yanlış olmaz çünkü Cross Step, Hang Ten gibi Longboard hareketlerini sörf’te görebilmekteyiz.

Longboard sporunu yapmak düşme tekniklerini bildikten sonra dışarıdan bakıldığı tehlikeli değildir. İlk başta Longboard size hakim olacaktır istediğiniz gibi tahtanıza hakim olamayacaksınız ama bol pratikle bu sorunun kolayca üstesinden gelebilirsiniz. Önemli olanda bu zaten BOL PRATİK!

Türkiye’de bu sporun pahalı olduğunu düşünen insanlar var onlara hak veremiyorum çünkü ithal ettiğimiz bir ürün dolardan kaynaklı şuan her şeyin fiyatı uçtu gitti sadece Longboard değil şuan size ulaştığım bu Laptop’tan tutun kullandığımız Arabalara kadar her şey pahalıyken maalesef sevdiğimiz veya ilgi duyduğumuz sporların malzemelerine ulaşırken sabır gösterip para biriktirmeliyiz.

Yazar: Enfal Altar Ç.

Turk Longboard

WhatsApp Online