Extreme Sporlar

Longboard için Evde Alternatif Antreman Aleti Chiboard!

Chiboard-Nedir

Chiboard bir Denge Tahtasıdır. Longboard kayacak vakti olmayıp formundan düşmek istemeyen sporcular için en ideal spor aletidir.

Evde kendi imkanlarıyla plastik şişelerin üstüne trucklarını çıkarttıkları tahtalarını koyup dengede duran arkadaşlarımda var bu aslında biraz sizin yaratıcılığınıza bağlı ancak hiçbiri size denge tahtalarının verdiği konfor ve hissiyatını veremez.

Yurt dışında denge tahtaları dolar nedeniyle çok pahalı ama öncesinde doların daha uygun fiyatta olduğu dönemlerde ben çok istiyordum evde bir denge tahtası, senede 2015 olması lazım. Birkaç arkadaş gaza gelip bir marka bulup siparişi verdik, board Amerika’dan gelecekti. Gümrük işlerini hallettik ve geldi!! Ancak sadece tahtası geldi ☹ sonra kalan rulo için o kadar mail atmamıza rağmen hiçbir geri dönüş alamamıştık. Bu olayın üstünden geçti 6-7 ay, yaz başladı ve kaykay etkinliğine gitmiştim Bursa’da ve stantlardan birinde ne göreyim evet tam o hayalini kurduğum denge tahtası!! Chiboard standınında bütün modellerini denedikten sonra, hiç düşünmeden hemen aldım en büyük olanından!

Denge Tahtanızı dilediğiniz motif ve aksesuarlarla kişiselleştirebilirsiniz. İstediğiniz egzersize göre onu şekillendirebilirsiniz. Denge Tahtası yanında kesinlikle altında bir mat kullanmanız gerekir diğer türlü zemine göre iş daha zor hale gelebiliyor. İster sörfçü olun, isterseniz bir fitness tutkunu. Sizde alacağınız denge tahtanız da kendinize ait bir şeyler bulacaksınız. Denge tahtasına çıkmanız sizi geliştirmenin yanında sıra zihninizi de dinlendirecek

Denge Tahtası tek başına bir spordur. Üzerinde geçirdiğiniz 5 dakika boyunca normal bir egzersize göre çok daha fazla kas koordine olarak çalışır ve çok daha fazla kalori sarf edersiniz. Üzerindeki egzersizleri tamamlayabilmek için dengede kalmak gerekir. Vücudumuzun dengede kalması için, sağ beyin ve sol beynin ritmlerinin dengelenmesi, motor nöronların uyum içinde çalışması gerekir. Bu ancak durgun ve temiz bir zihinle mümkündür. Denge Tahtası üzerinde geçirilen 5 dakika sonunda stres ve kaygıdan arınmış bir zihinle hayatımıza devam ederiz.

Denge Tahtasını denemek için Turk Longboard Topluluğu’nun düzenlediği etkinlikleri takip edebilirsiniz. Her etkinlikte kesinlikle yanımızda minimum 3 set Chiboard Denge Tahtası bulunduruyoruz.

Düz yolda ayağını burkmak, tek ayağının üstünde uzun süre duramamak, Longboard yapanlara uzaktan bakmak kader değil! Sanılanın aksine denge geliştirilebilir. Bunu Chiboard ile yapmak ise çok kolay! Chiboard sürmeyi öğrenmek için tek yapmanız gereken üzerinde belirli bir süre eğlenceli vakit geçirmek.

Bazılarınız şimdiden, “Benim dengem hiç iyi değildir”, diyerek pes etti bile belki… Merak etmeyin, dengede kalmak için özel bir şey yapmanıza gerek yok. Vücudunuz doğal dengesinde bunu başarabilir. Siz sadece Denge Tahtası üzerinde kalın, kendinizi serbest bırakın ve bir süre bekleyin. Tahmin ettiğinizden de kısa bir sürede öğreneceksiniz.

Destek olması için Chiboard Denge Tahtası Nedir video’mu izleyebilirsiniz.

Bu sporlar ayrım kabul etmez, kadın, erkek, çocuk, sporcu ya da henüz hiç sporla ilgilenmemiş… Eğlenmeyi ve kendini seven herkes bu sporları yapabilir.

Yazar: Enfal Altar Ç. @enfalaltarc