Bu Senin Hikayen

Doruk Ürgün’ün Longboard Hikayesi

longboard

Merhaba sevgili longboard sporcuları,

Ben Doruk Ürgün. İstanbul Anadolu yakasında yaşamaktayım ve lise öğrencisiyim.
İstanbulda dünyaya geldikten sonra babamın işi nedeniyle 6 yaşındayken yurt dışına gitmek zorunda kaldım. Orada hayat birçok anlamda güzel olsa da bir Türk çocuğu olarak ülkemden uzakta büyüdüm. Eğitimime devam ederken orada birçok arkadaş edindim kendime. Bir gün bir arkadaşım buluşmaya elinde kaykayıyla gelmişti, çok şaşırmıştım, adeta ne olduğunu öğrenmek ve üstüne binebilmek için can atıyordum, işte her şey o gün başlamıştı,

8 yaşındaydım ve sıcak bir ağustos günüydü; arkadaşımın kaykayının üstüne binmemle birlikte tabii ki de yeri öptüm. Dürüst olmak gerekirse o deneyim hoşuma gitmişti, zor gelse bile inat edip bu şeyi becereceğim demiştim kendime. Bir süre arkadaşımın kaykayı üstünde dengemi koruyup hareket etmeyi öğrenmiştim. Ilk kaykayımı “Target” (türkiyedeki migros gibi bir yer) diye bir yerden almıştım. 10 yaşıma geldiğimde hareketlere merak sarmıştım.

İlk hareketim shove it idi. Yavaş yavaş aklınıza gelebilecek başlangıç hareketlerinin çoğunu deniyordum. 11 yaşındayken temelli olarak Türkiye’ye döndük. Döndükten kısa bir süre sonra Kalamış Skate Park’ı keşfettim. Yaklaşık 4 sene boyunca orada kaydım, lâkin 2019’un ağustosunda bir kaza geçirdim, büyük bir kazaydı. Kalçamdan ağır hasar almam nedeniyle moralim bozuldu ve vazgeçtim. Zaten çok ta keyif almadığımı anlamıştım. Kazanın üstünden aylar geçtikten sonra eski bir cruiser alıp “acaba bunu becerebilir miyim?” diye kendi kendime düşünmüştüm. Tanıdık birinin cruiserını kullandıktan sonra resmen aşık oldum.

Youtube’a girip sürekli longboard’la ilgili videolar izliyordum. Şans eseri 2020’nin yazında sahilde Enfal abiyi görmem sonucunda yanına gidip selam verdim (büyük hayranıydım). O günden sonra karar verdim ki ben longboard yapmalıyım, işte Turk Longboard’la da tam da bu zaman tanıştım. Hemen arkadaşlık etmeye başladım herkesle. Herkes çok cana yakın ve sevecendi. Kendi longboardumu aldım ve bütün yaz sahilde dolaştık. Şu anda longboard kategorisi olarak freestyle ve dance üzerinde yoğun olarak çalışıyorum. Ekip çok iyi ve çok sağlam, ben ise kaykay yaparken ki günlerime göre kat kat daha mutluyum.

Anlayacağınız, hayat karşınıza hep olanak çıkarmaktadır ve önemli olan şey bu olanakları değerlendirebilmektir.

Okuyan herkese sevgiler, selamlar

Doruk ÜRGÜN – İstanbul, Türkiye

Turk Longboard Topluluğuna buraya tıklayarak ücretsiz katılabilirsiniz.

Tahtanızı satın almadan önce Turk Longboard Topluluğuna üye olmanızı tavsiye ederiz.