logo
logo

Sıkça Sorulanlar

Longboard Nedir ?

Longboard 1950’li yıllarda californialı sörfçülerin dalga bulamadıkları zamanlarda karada sörf yapabilmeleri için Sörf tahtalarının altına paten tekerleri takarak ortaya çıkmıştır.

60lı yılların ortalarında hippielerin de desteğini alan sörfçüler bu sporu downhill tarzı etkinlikler düzenleyerek yaygınlaştırmış ve günümüze kadar gelmiştir.

Longboard Tarzları Nelerdir ?

Downhill / Freeride, Cruiser, Pumping / Slalom / Carve, Dance, Freestyle...

Longboard Tarz Özellikleri Nedir ?

Downhill / Freeride:  Yokuşlarda yüksek hızlara ulaştığımız durmamız için genellikle slide attığımız tarzıdır. Bu tarz için board’a çok iyi hakim olup iyi slidelar atabilmeniz gerekmektedir.

Cruiser: Gezintisi amaçlı bir tarz olduğu için genellikle sahil yollarında yapılır kondisyonunuzun iyi olması gerekir

Pumping / Slalom / Carve: Cruiser alt kategorisi olarak düşünülebilir Slalom hareketiyle adım almadan uzun yollar gidilmektedir. Genellikle ufak boardlar tercih edilirken Gullwing markası sidewinders trucklarını çıkarmış ve çift bushingli trucklarla büyük tahtalarla rahatça slalom yapılabilmektedir.

Freestyle: Genellikle Skateboard kullananlara yakın hareketlerin yapıldığı tarzdır.

Dance: Üzerinde Pirouette gibi dansa benzer hareketlerin yapıldığı uzun boardların tercih edildiği tarzdır. Dans ederek uzun yollar gidebileceğiniz slalom tarzına yakındır.

WhatsApp Online