Longboard

Longboard için Ayakkabı Seçimi Nasıl Yapılır ?

longboard

Longboard için uygun ayakkabı seçimi için kaykay ve benzeri sporlarda kullanılan ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Peki doğru ayakkabı seçimini nasıl yapmalıyız. Profesyonel Longboard sporcusu Enfal Altar sizler için bunu detaylıca YouTube kanalındaki yayınladığı video ile anlattı. Vans ve benzeri ayakkabıların Skate kültürüne özgü tasarımlar yaptığını biliyoruz peki vans pro ve normal vans ayakkabı arasındaki farklar olsun, farklı markaların ayakkabıları, oldskool ayakkabılar veya ayakkabınızın tamiri hakkındaki birçok konuya bu videodan ulaşabilirsiniz.

 

Vans barkası başlangıçta Van Doren lastik şirketi olarak bilinen, Vans 16 Mart 1966’ta kuruldu. Paul Van Doren, Jim Van Doren (Erkek kardeşi), Serge D’Elia tarafından Amerika’da kuruldu.

Güney Kalifornia sahilinde bir lastik üreticisi olan Van Dorren Rubber Company 1960’lı yılların ortalarında ilk kez Vans markası altında Skateboardcular ve Sörfçüler için ayakkabı modelleri üretmeye başladı. Vans çok kısa sürede ABD’nin tüm sahil kentlerinde çoğu kişi tarafından kullanılır hale geldi.

Turk Longboard Topluluğuna buraya tıklayarak ücretsiz katılabilirsiniz.

Tahtanızı satın almadan önce Turk Longboard Topluluğuna üye olmanızı tavsiye ederiz.