Longboard Hakkında Merak Edilen Sorular

Longboard Sporu, Amerikalı Sörfçülerin 1950’li yılları arasında dalga bulamadıkları zamanlarda karada sörf yapabilmeleri için çıkardıkları bir spordur. İlk Longboardları sörf tahtalarının altına Quad patenlerin truck ve tekerlerini takarak başlamışlar, baktığınızda quad paten sisteminin şimdi bildiğimiz Kaykay ve Longboardların truck sistemlerine çok benzediğini göreceksiniz. 1980lere doğru spor popülerleşmeye başlamış tabi arkasından Rudney Mullen gibi efsaneler Freestyle kaykayda popülerleşmiş ve insanlar artık skateboard, longboard ve benzeri sporları kitleler halinde yapmaya başlamışlardır. Longboard sporunu aynı sörf mantığında düşünmek yanlış olmaz çünkü Cross Step, Hang Ten gibi Longboard hareketlerini sörf’te görebilmekteyiz.

Longboard Sporunda genel olarak kabul gören 5 tarz bulunmaktadır.

1. Tarz ( Downhill / Freeride ) – Video

2.Tarz ( Dance) – Video

3. Tarz ( Freestyle ) – Video

4. Tarz ( Cruiser ) – Video

5. Tarz ( Slalom,  Pumping, Carve ) – Video

Turk Longboard Topluluğu, dünyada Longboard sporunun yaygınlaşmasına öncü olmak, sponsorluk ve etkinlikler yaparak her yaştan insanı Longboard sporuna teşvik etmeyi amaçlar, etkinliklere Longboard sporunu merak eden herkes katılabilir. Turk Longboard organizatörlüğünde yapılan bütün organizasyonlarda katılımlar ücretsiz olup belli başlı etkinliklerde ulaşım, yemek gibi masraflar Turk Longboard’a aittir.

Turk Longboard Topluluğuna üye olarak etkinlikleri, mail veya kısa mesaj yoluyla öğrenebilir. Whatsapp gruplarımızda anlık iletişim sağlayabilirsiniz.

Turk Longboard Topluluğunun yaş sınırlaması yoktur. Her yaştan insan Longboard sporunu yapabilir!

Bize Katılın sayfamızdan gelen üyelikler temsilcilerimiz tarafından incelemektedir. 24-48 saat içinde sonucu sizlere kısa mesaj veya mail yoluyla açıklanacaktır.

Turk Longboard Yönetimi 11 kişiden oluşmaktadır. Projelerde veya herhangi bir kararda herkesin oyu eşit sayılmaktadır. Yönetim Kurulu 3 senede 1 defa şehir temsilcileri tarafından yapılan oylama ile belirlenmektedir. Yönetim Kuruluna aday olmak için öncelikle Şehir Temsilcisi veya Kurucu Üye olmanız gerekmektedir.

Bulundukları şehirde ana etkinlikler haricinde lokal etkinlik veya buluşmalar düzenlemek, temsil ettiği şehirdeki üye olmak isteyen katılımcıyla iletişimde olmak, bunun için whatsapp gibi sosyal mecralarda gruplar kurmak, Turk Longboard sponsorlarının vermiş olduğu destekleri bulundukları şehirdeki üyelere aktarmak ve Longboard sporunu en iyi şekilde temsil etmektir. Temsilcilik için gelen başvuru değerlendirilip temsilciler arasında yapılan oylama ile sonuçlanmaktadır.

Downhill, Freeride, Freestyle, Dance tarzında sporcularla aktif olarak yarışmalar ve etkinliklere katılım sağlanmaktadır. Sen de kendine güveniyorsan video’nu çek ve hemen Turk Longboard Takım Menajeriyle iletişime geç!