Yönetim Kurulu

2021 - 2022
enfal altar c

Enfal Altar ÇALAPVERDİ

Turk Longboard Başkanı

Enfal Altar, Profesyonel Longboard Sporcusudur. 18 Mayıs 1995 İstanbul Kadıköy’de doğdu.

2011 yılında petrol ve çevre temizliği projesiyle Amerika Birleşik Devletleri NOAA (National Oceanic and Atmospheric Administration) örgütünden “Taking The Pulse Of The Planet Award” ödülünü aldı. Bu sayede Amerika’ya gitme şansı yakaladı ve Longboard sporuyla tanışmış oldu.

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünde öğrenciyken okul arkadaşı Melih Gümüş’le beraber Turk Longboard Topluluğu’nu kurdu. 17.si düzenlenen Uluslararası Sportfest Longboard Freestyle Dance yarışmasında Türkiye şampiyonu oldu. Kazandığı başarıyla profesyonel sporculuğuna ilk adımı 2017 yılında Board Sports sponsorluğunda USA Sector 9 Longboards San Diego markasının Türkiye takımına katılarak atmış oldu.

18.si düzenlenen Uluslararası Sportfest Longboard Freestyle Dance yarışmasında üst üste 2. defa Türkiye şampiyonu oldu ve Hippie Jump kategorisinde 1.55cm yükseklikten atlayarak Avrupa rekorunu kırdı. 2019 yılında Buz24 sponsorluğunda, USA Loaded Boards California markasının Türkiye takımına katıldı. 2020 sezonunda Northern Sun Boards ve En Extreme firmalarıyla anlaştı. Northern Sun Boards’ta kendi imzasını taşıyan Longboard üretimleri yapmaktadır.

Türkiye Kaykay Federasyonu hakemlerinden olan Enfal Altar, bir çok Longboard yarışmasında jurilik yapmıştır. İş hayatında ise sosyal medya ve dijital pazarlama üzerine hizmet veren bir medya şirketi vardır.

melih gumus

Mehmet Melih GÜMÜŞ

Başkan Vekili

Melih, 26 Ağustos 1980 İstanbul’da doğmuştur.

İstanbul Üniversitesi Tıp Elektroniği mezunudur. Küçük yaşlarda Snowboard sporuyla tahta sporlarına başlamıştır. Snowboard’u sokaklarda yapma arzusu ile 2016 yılında kendisine Longboard almıştır.

Longboard yapmayı kendisi gibi seven ve hayatına katan insanları bir araya getirmek için, Caddebostan sahillinde tesadüfen karşılaştığı aynı zamanda okul arkadaşı olan Enfal Altar ile birlikte Turk Longboard girişimini topluluğa çevirilmesinde ön ayak olmuştur.

Hayattaki günlük koşuşturmalar ve süregelen sorumluluklar karşısında Turk Longboard topluluğu üyeleri, sporu, dostluğu, ekip ruhunu ve birçok kazanılan longboard başarılarını hayatlarına keyifle katmaktadırlar. Nice heyecanlı ve tutkulu longboard severleri de her zaman aralarına dahil etmekten mutluluk duyacaklardır.

2018 yılında Downhill yaparken geçirdiği kaza sonrası koruma ekipmanları hayatını kurtarmıştır. Sporun tüm dalları heyecanlı olduğu kadar, fiziksel güven çok önemlidir. Melih için profesyonel yaşamda olduğu gibi; sporcu emniyeti için uygun ekipman kullanımı kendi aktivitelerinde ve Turk Longboard Topluluğu’nda ilk sıradadır.

İş hayatında sağlık teknolojileri sektöründe Mag Tıbbi Sistemler Teknoloji şirketinde Co-founder görevini sürdürmektedir. 

sahin mehin

Şahin MEHİN

Başkan Yardımcısı

Şahin, 14 Haziran 1994 İstanbul Üsküdar’da doğmuştur.

16 yaşında fitness ve Calisthenics & streetworkout sporu ile spor hayatı başlamıştır. Vitamin supplament firmasıyla iş hayatına başlamış ve spor salonlarında antrenörlük yapmaya devam etmektedir. 2017 yılında Türkiye Atletik Fizik Genç Erkeklerde Türkiye 2.si olmuştur.

Spor geçmişinden dolayı kendini Longboard sporunda hızlı şekilde geliştirerek 2019 yılında Sportfest Longboard Yarışması Türkiye 2.si olmuştur. Aynı zamanda antrenman ve motivasyon konu başlıklı videolar çekmektedir.

tarkan kutup turk longboard

Tarkan KUTUP

Uluslararası Koordinatör

Tarkan, Profesyonel Dalga Sörfçüsüdür. 15 Aralık 1970 Almanya Köln’de doğdu.

Makine Mühendisi ve İş Ekonomistidir. Eğitim ve iş hayatını Almanya’da sürdürürken 90’ların ortalarında dalga sörfüyle tanıştı. 2009’da Türkiye’ye gelerek hayatını burada yeniden kurdu. Suda longboard surfer olarak ilerlemeye çalışırken 1 metrelik Street Longboard ile de karada antrenman yapmaya başladı. Uzun araştırmalardan sonra bir 1,90m lik ilk Longboard’unu kendi eliyle yaptı.

Northern Sun Handmade Kingsize Board firmasını bu şekilde kurmuş oldu. Turk Longboard Team Riders başta olmak üzere bir çok profesyonel Longboard sporcusunun koçluğunu ve sponsorluğunu yapmaktadır.

selim merdan

Selim MERDAN

Reklam ve Medya

Selim, 22 Kasım 1984 Konya’da doğmuştur.

Downhill Sporcusudur. Extreme sporlar tutkusuyla; genç yaşta paten ve buz hokeyine başlayıp, Bmx, Downhill Bisiklet, Motokross branşlarına ek olarak son yıllarda Kayak, Snowboard, Wakebord ve Longboard’u da repertuvarına eklemiştir.

Sosyal medyada da aktif yer alan aksiyon sporları kişiliğinin yanında, bilimsel anlamda da başarı göstermiş; iki uzmanlık eğitimini bitirmiş olup, şu an İstanbul’da bir devlet hastanesinde doktor olarak çalışmaktadır.

ahmet kanan kimdir

Ahmet KANAN

Genel Sekreter

Ahmet, 6 Ekim 1986 İstanbul Kadıköy’de doğmuştur.

MMA, Kickboks, Muai Thai Sporlarıyla ilgilenmektedir. 1995’de ilk Kaykayını Margarin Kulakçıkları biriktirerek almıştır.

Atilla Bisiklet Takımında sporculuk yapmakla birlikte Turk Longboard organizasyonunlarının hepsinde yer almıştır.

2008’de ilk profesyonel longboard’unu toplamıştır. Custom Monster Elektrikli Kaykay Üretimi Yapmaktadır.

doruk urgun

Doruk ÜRGÜN

Organizasyon Koordinatörü

Doruk, 22 Şubat 2005 İstanbul Şişli’de doğmuştur.

Turk Longboard Topluluğunun en genç yönetim pozisyonda yer alan üyesidir. Eğitimini ailesinin işleri nedeniyle Katar’da ACS International Schools’da almıştır.

Türkiye’ye geri döndükten sonra eğitimine İstanbul’da devam etmektedir. Longboard’un yanında yüzme, amerikan futbolu ve tenis spor faaliyetlerini yapmaktadır.