Yönetim Kurulu

2022 - 2023
enfal altar kimdir

Enfal Altar ÇALAPVERDİ

Turk Longboard Başkanı

Enfal Altar, Profesyonel Longboard sporcusudur. 18 Mayıs 1995 İstanbul Kadıköy’de doğdu.

2011 yılında Teksas, Houston’da NOAA kurumundan “Taking The Pulse Of The Planet Award” ödülünü aldı. Siber güvenlik analizi, veri tabanı güvenliği, siber tehdit istihbaratı ve tehdit avcılığı konusunda eğitimler aldı. Eğitim için gittiği Amerika seyahatinde Longboard sporuyla tanışmış oldu.

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünde öğrenciyken okul arkadaşı Melih Gümüş’le beraber Turk Longboard Topluluğu’nu kurdu. 17.si düzenlenen Uluslararası Sportfest Longboard Freestyle Dance yarışmasında Türkiye şampiyonu oldu. Kazandığı başarıyla profesyonel sporculuğuna ilk adımı 2017 yılında Board Sports sponsorluğunda USA Sector 9 Longboards San Diego markasının Türkiye takımına katılarak atmış oldu.

18.si düzenlenen Uluslararası Sportfest Longboard Freestyle Dance yarışmasında üst üste 2. defa Türkiye şampiyonu oldu ve Hippie Jump kategorisinde 1.55cm yükseklikten atlayarak yarışma rekorunu kırdı. Northernsun Boards’ta kendi imzasını taşıyan Longboard üretimleri yapmaktadır.

İş hayatında ise dijital pazarlama hizmeti veren bir medya şirketi vardır. Türkiye Kaykay Federasyonu hakemlerinden olan Enfal Altar, bir çok Longboard yarışmasında jurilik yapmıştır.

mehmet melih gumus

Mehmet Melih GÜMÜŞ

Başkan Vekili

Mehmet Melih Gümüş, 26 Ağustos 1980 İstanbul’da doğmuştur.

İstanbul Üniversitesi Tıp Elektroniği mezunudur. Küçük yaşlarda Snowboard sporuyla tahta sporlarına başlamıştır. Snowboard’u sokaklarda yapma arzusu ile 2016 yılında kendisine Longboard almıştır.

Longboard yapmayı kendisi gibi seven ve hayatına katan insanları bir araya getirmek için, Caddebostan sahillinde tesadüfen karşılaştığı aynı zamanda okul arkadaşı olan Enfal Altar ile birlikte Turk Longboard girişimini topluluğa çevirilmesinde ön ayak olmuştur.

Hayattaki günlük koşuşturmalar ve süregelen sorumluluklar karşısında Turk Longboard topluluğu üyeleri, sporu, dostluğu, ekip ruhunu ve birçok kazanılan longboard başarılarını hayatlarına keyifle katmaktadırlar. Nice heyecanlı ve tutkulu longboard severleri de her zaman aralarına dahil etmekten mutluluk duyacaklardır.

2018 yılında Downhill yaparken geçirdiği kaza sonrası koruma ekipmanları hayatını kurtarmıştır. Sporun tüm dalları heyecanlı olduğu kadar, fiziksel güven çok önemlidir. Melih için profesyonel yaşamda olduğu gibi; sporcu emniyeti için uygun ekipman kullanımı kendi aktivitelerinde ve Turk Longboard Topluluğu’nda ilk sıradadır.

İş hayatında sağlık teknolojileri sektöründe Mag Tıbbi Sistemler Teknoloji şirketinde Co-founder görevini sürdürmektedir. 

tarkan kutup kimdir longboard

Tarkan KUTUP

Genel Koordinatör

Tarkan Kutup, Profesyonel Dalga Sörfçüsüdür. 15 Aralık 1970 Almanya Köln’de doğdu.

Makine Mühendisi ve İş Ekonomistidir. Eğitim ve iş hayatını Almanya’da sürdürürken 90’ların ortalarında dalga sörfüyle tanıştı. 2009’da Türkiye’ye gelerek hayatını burada yeniden kurdu. Suda longboard surfer olarak ilerlemeye çalışırken 1 metrelik Street Longboard ile de karada antrenman yapmaya başladı. Uzun araştırmalardan sonra bir 1,90m lik ilk Longboard’unu kendi eliyle yaptı.

Northern Sun Handmade Kingsize Board firmasını bu şekilde kurmuş oldu. Turk Longboard Team Riders başta olmak üzere bir çok profesyonel Longboard sporcusunun koçluğunu ve sponsorluğunu yapmaktadır.

sahin mehin kimdir

Şahin MEHİN

Genel Sekreter

Şahin Mehin, 14 Haziran 1994 İstanbul Üsküdar’da doğmuştur.

16 yaşında fitness ve Calisthenics & streetworkout sporu ile spor hayatı başlamıştır. Vitamin supplament firmasıyla iş hayatına başlamış ve spor salonlarında antrenörlük yapmaya devam etmektedir. 2017 yılında Türkiye Atletik Fizik Genç Erkeklerde Türkiye 2.si olmuştur.

Spor geçmişinden dolayı kendini Longboard sporunda hızlı şekilde geliştirerek 2019 yılında Sportfest Longboard Yarışması Türkiye 2.si olmuştur. Aynı zamanda antrenman ve motivasyon konu başlıklı videolar çekmektedir.

pelin eker

Pelin EKER

İletişim Koordinatörü

Pelin Eker, 10 Agustos 1987 Hilvan da doğdu.

Asker kızı olarak 2005 yılında temelli İstabul’a dönmüş ve İstanbul Üniversitesi Antropoloji bölümünden 2009 yılında mezun olduğu gibi çalışma hayatına başlamıştır. O zamandan bu zamana hayatına dahil ettiği spor alanları; Okçuluk, snowboard, wakeboard, rüzgar sörfü, surfskate, son tutkusu motorsiklet ve motor sporları olmuştur.

Çocukluk döneminde tekerlekli paten ve buz pateni yapmıştır.
Ekstrem spor merakı bir çok spor alanını denemesine ilham vermeye devam etmektedir. İlk defa Turk Longboard topluluğu ile tanışmış ve surfskate yapmaya başlamıştır.

Finansal Yönetim yüksek lisansı ile otomobil sektöründe, finans ve yedek parça sipariş yönetimi alanında 2014 yılında çalışmaya başlamış olup o zamandan itibaren bu alanda kariyerini devam ettirmektedir.
Fırsat bulduğu tüm vakitlerde spor aktivitelerine katılmakta ve etkinliklerde yer almaktadır.

selim merdan kimdir

Selim MERDAN

Reklam ve Medya

Selim Merdan, 22 Kasım 1984 Konya’da doğmuştur.

Downhill Sporcusudur. Extreme sporlar tutkusuyla; genç yaşta paten ve buz hokeyine başlayıp, Bmx, Downhill Bisiklet, Motokross branşlarına ek olarak son yıllarda Kayak, Snowboard, Wakebord ve Longboard’u da repertuvarına eklemiştir.

Sosyal medyada da aktif yer alan aksiyon sporları kişiliğinin yanında, bilimsel anlamda da başarı göstermiş; iki uzmanlık eğitimini bitirmiş olup, şu an İstanbul’da bir devlet hastanesinde doktor olarak çalışmaktadır.

fatih yilmaz kimdir longboard

Fatih YILMAZ

Prodüksiyon Sorumlusu

Fatih Yılmaz, 29 Mayıs 1989 yılında İzmir’de doğmuştur.

2010 yılında Radyo Tv Yayıncılığı Bölümünden mezun olmuş ve o zamandan beri de video editörü olarak görev yapmaktadır. Reklam, dizi ve film kurgularının yanı sıra kendi çektiği filmlerin de kurgusunu da büyük bir özveri ile yapmaktadır. Çok iyi derecede Adobe Premiere ve Avid Media Composer kurgu programlarını kullanmaktadır. Aynı zamanda Longboard ile tanışmış ve Türk Longboard Topluluğu ile tanışıp, topluluğun etkinliklerinde çekim ve kurgu konusunda da büyük bir rol oynamıştır. Bu süreçte Longboard sporunda kendini geliştirmiş ve halen de geliştirmeye devam etmektedir.

Şuan ise aktif olarak video editörlüğüne devam etmekle birlikte hem sporunu yapıp hem de Türk Longboard Topluluğuna Videographer olarak hizmet vermeye devam etmektedir. namı diğer “Longboard’un Fatih’i” video editörü ve aynı zamanda bir Longboard sporcusudur.

ahmet kanan kimdir

Ahmet KANAN

Teknik ve Eğitim

Ahmet Kanan, 6 Ekim 1986 İstanbul Kadıköy’de doğmuştur.

MMA, Kickboks, Muai Thai Sporlarıyla ilgilenmektedir. 1995’de ilk Kaykayını Margarin Kulakçıkları biriktirerek almıştır.

Atilla Bisiklet Takımında sporculuk yapmakla birlikte Turk Longboard organizasyonunlarının hepsinde yer almıştır.

2008’de ilk profesyonel longboard’unu toplamıştır.

onur arkoc kimdir longboard

Onur ARKOÇ

Organizasyon Koordinatörü

Onur Arkoç, 06 nisan 1990 tarihinde Amasya’da doğmuştur.

2011 senesinde İstanbul’a taşındı. Geçmiş yıllarda brezilya dans ve dövüş sanatı olan Capoeira ile uğraşmıştır. 2020 yılında Surfskate ile tanışıp, Türk Longboard topluluğuna katılmıştır. Bununla birlikte Tula Sörf kulübünde dalga sörfü sporcusudur.

Kendi el yapımı short&long surfskate boardları
tasarlamaktadır. Bu boardları, kendi stiline uygun yaylı mekanizma içeren trucklarla buluşturarak surfskate kurulumları oluşturmaktadır.

Surf art üzerine çalışmalar yapan Ljus Art markasının ortağıdır.
Ekstrem sporların yanı sıra iş hayatında mali müşavir ünvanına sahip olup, şu an İstanbul’da özel bir şirkette muhasebe şefi olarak çalışmaktadır.