Haberler

Ebru Mutlu’dan sörf kültürüne özel Pua Design

longboard_haberi

Üyemiz Ebru Mutlu’dan sörf kültürüne özel Pua Design!

Turk Longboard üyelerimizden Ebru Mutlu ile Pua Design üzerine kısa bir sohbet ettik. İşte tüm detaylarıyla yeni bir marka Pua Design.

Merhaba Ebru. Öncelikle bize biraz Pua Design’dan bahseder misin.

Pua ismini Hawaii’ye özel bir çiçek adından almıştır. Marka olarak ise, aslında sörf, kaykay ve longboard kültüründen beslenen takılar üreterek ortaya çıksa da, çok yakında farklı spor dalı ve yaşam tarzı ile özdeşleşmiş aksesuarlar ile ürün çeşitliliğini sağlayacaktır. Onlar şimdilik sürpriz olsun.

pua design 5

Uğraştığın spor dallarının Pua markasına etkisi oldu mu ?

Outdoor ve adrenalin sporlarına yakından ilgiliyim ve birçok spor dalı ile uzaktan veya yakından ilgilenmişliğim var. Spor ve hobi olarak sıralarsak bunların arasında yelken, dalış, dalga sörfü, rüzgar sörfü, kaykay, longboard, kayak gibi dallar mevcut. En aktif olarak ise dalga sörfü ve yelken yapıyorum.  Bu iki dalda lisansım var ve yarışıyorum. Yaptığım sporlarda esneklik ve kondisyon sağlaması adına düzenli reformer yapıyor ve sürekli olarak latin dansı ediyorum. Pua’nın çıkış noktası tamamen hayatımdaki ilgi alanları diyebiliriz. Üretmeyi, tasarlamayı ufak yaşlardan beri çok seviyorum ve ilgi alanlarınız bir şekilde yaratıcılığınızı besliyor. Sonuç olarak da Pua doğuyor.

Pua Neler üretiyor ve ileri de ne gibi hedefleri var, kullanılan malzemeler neler ?

Pua’nın minimal bir stili var ve en büyük ilhamını doğadan alıyor. Şu an için sörf tahtalarından ve kaykay türlerinden esinlendiğimiz ahşap kolyeler tasarlıyoruz. Bunların yanında farklı türde aksesuar ürünleri tasarladık çok yakında onları da satışa sunacağız. Pua’nın felsefesi aynı zamanda motto’su olan Hayatı An’da Yaşa! düşüncesinden gelmektedir. Yaşamı dolu dolu yaşayıp bir yandan da an’ın içindeki basit güzellikleri keşfeden kişilere hitap ediyor. Bu yüzden Pua şu an anını yaşıyor ve ve bu doğrultuda şekillenecektir. Ama elbette hedefleri var ileri ki dönemlerde Pua stilini tamamlayan giyim ürünlerine de el atacağız gözüküyor.

pua design 2

Özel üretim Pua’lar yapılabiliyor mu ?

Özel üretim Pua’lar için bazı önceliklerimiz var. Kendi marka karakterimizin dışına çıkmadan iş birlikleri yaparak veya çoklu üretimlerde özel seriler tasarlayabiliyoruz.

pua design

Son olarak Pua Design markasını nereden takip edebilir ve siparişlerimizi nasıl verebiliriz ?

bizlere instagram hesabımız @pua_design  sosyal medya hesabından ulaşmanız çok kolay.

Turk Longboard Topluluğuna buraya tıklayarak ücretsiz katılabilirsiniz.

Tahtanızı satın almadan önce Turk Longboard Topluluğuna üye olmanızı tavsiye ederiz.