preloader
Ilgaz Snowboard Fest

Ilgaz Snowboard Fest

Ilgaz Snowboard Fest Turk Longboard Etkinliği 11-13 Şubat tarihleri arasında Ferko Ilgaz Mountain Resort Otel’de!
—————————————
İletişim için: 0505 682 12 40
—————————————
2 Gece 3 Gün
Ferko Ilgaz Mountain Resort 5*
11 Şubat Cuma – 13 Şubat Pazar
2 Kişilik odada kişibaşı 1490₺
3 Kişilik odada kişi başı 1390₺
Ulaşım İstanbul Otobüs Gidiş Dönüş 200₺
—————————————
En Yakın Kayak Merkezleri
Yurdun Tepe Kayak Merkezi 10 dk
Ilgaz Milli Park Kayak Merkezi 5 dk
Doruk Mevki Kayak Merkezi 5 dk
Yıldıztepe Kayak Merkezi 20 dk
—————————————
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
2 gece 3 gün Ferko Ilgaz Mountain Resort Otel konaklaması
Gece Dışarıda DJ Performans
Lobide Sınırsız sıcak, soğuk içeçek (Alkol Hariç)
2 gün açık büfe sabah kahvaltısı
2 gün otelde açık büfe öğle ve akşam yemeği
Kayak Odası Grup İndirimleri
Kayak Eğitimi Grup İndirimleri
Yurduntepe Kayak Merkezi Ücretsiz Ring
—————————————
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
Kayak Merkezlerinde özel harcamalar
Kayak Malzemeleri ve Eğitimler
Baby Lift ve Kütük Bar Harcamaları

Ilgaz Fest Hakkında
Karadeniz ve İç Anadolu  Bölgesi’nin kesiştiği noktada yegâne kış tatil yerlerinden biri olan Ilgaz’da 2005 yılından bu zamana kadar çeşitli isimler altında düzenlenen organizasyon. 2005 yılında İstanbul’da okuyan Üniversiteli Çankırılı öğrencilerin başlattığı etkinlik 2009 yılında İstanbul Çankırı Gençlik Derneği (ÇanGenç) bünyesinde Fest-i Gençlik Ilgaz olarak devam etti.2014 yılından itibaren IlgazFest ismiyle devam etmektedir. IlgazFest, katılımcılarına 3 gece 4 gün boyunca Grup İndirimi fırsatları, akşam eğlenceleriyle birlikte sizlere bambaşka bir kar tatili deneyimi sunmayı amaçlıyor. Ilgaz Fest, Kar üzerinde kurulan sahne ile birlikte DJ performanslarıyla  eğlenmeye doyulamayan ve vaktinizi en eğlenceli anlarınızı en değerli kılacak bir etkinliktir.​

Ferko Ilgaz Mountain Hotel & Resort Hakkında
Ferko Ilgaz Mountain Hotel&Resort; sizlere tüm yıl boyunca şehir gürültüsünden, kıyı tatilinin bunaltıcı atmosferinden uzaktaki eşsiz bir manzarada, yemyeşil doğayla iç içe, kuş cıvıltıları eşliğinde dinlenmenin, eğlenmenin, spor yapmanın huzuru ve mutluluğunu yaşatmak için tasarlanmış bir otel ve tatil köyüdür. Ferko tarafından Ilgaz Dağı’nda inşa edilen ve 1750 metrede misafirlerini ağırlayan Ferko Ilgaz Mountain Hotel&Resort, 261 oda ve 538 yatak kapasitesine sahip. Toplam 12 bin 700 metrekarelik alan üzerinde bulunan Ferko Ilgaz Mountain Hotel&Resort; konaklamanın yanında, balo salonu ve konferans salonu ile aynı anda yaklaşık 800 kişiye hizmet verebiliyor. Tesis ayrıca eğlence ve spor olanakları ile profesyonel ihtiyaçlardan kişisel bakıma her şeyi, misafirlerine yüksek hizmet kalitesiyle bir arada sunuyor. Spa merkezi, spor alanları, macera parkı, dağ bisikleti parkuru ve kayak bunlardan sadece birkaçı. Ferko Ilgaz Mountain Hotel&Resort, dört mevsim doğayla iç içe benzersiz bir tatil keyfi yaşamak isteyenleri bekliyor.

Ilgaz-2 Yurduntepe Hakkında
Ilgaz Yurduntepe Kayak Merkezi, Kastamonu ilinde ve Ilgaz Dağı üzerinde yer alan, rakım olarak 1838m – 2330m arasında faaliyet gösteren bir kayak merkezidir. Merkezin Telesiyej Mekanik Tesisleri (Ilgaz 2) 12 Ocak 2020 tarihinde törenle hizmete açılmıştır. Kolay ve Orta Zor pist çeşitliliği sunan kayak merkezi, Alp Disiplini Snowboard yapmaya uygundur. 2 etaptan oluşan pistin uzunluğu 5.600 metredir. Ilgaz Yurduntepe kayak merkezine ulaştığınızda, sizi ilk olarak yeme içme ve dinlenme gibi sosyal ihtiyaçlarınızın tümünü karşılayabileceğiniz ve tüm kayak malzemelerini kiralayabileceğiniz 1454 m² kapalı alana sahip 3 katlı Günübirlik tesis karşılamaktadır. Ayrıca, 1. Etap teleferikle 2187 rakıma çıktığınızda 296 m² kapalı alana sahip Kafeteryada Ilgaz Dağları’nın muhteşem manzarasını seyrederek sıcak sahlebinizi yudumlayabilirsiniz.

Ilgaz Dağları Milli Parkı Hakkında
Çankırı’nın yoğun meşe örtüsünden sonra Ilgaz Dağı’na çıktıkça, kara çam ormanları başlar. Yükselti arttıkça, Uludağ Göknarı (Abies nordmanniana) ormanları ile birlikte yer yer Sarıçam da (Pinus sylvestris) rastlanır. Yoğun bir orman örtüsü ve yer örtü türlerine sahiptir. Orman açıklıklarında bulabileceğiniz kuşburnu size mevsiminde, tam bir ziyafet sunar.

Doruk Mevki Kayak Merkezi
Ilgaz Doruk Mevkii: 1800 m rakıma sahip olan Ilgaz Dağı Doruk Mevkii Ilgaz’a 23, Kastamonu’ya 40, Çankırı’ya 73, Ankara’ya ise 203 km mesafededir. Tabii güzelliği ve yaban hayatının zenginliği yanı sıra kış sporları imkânlarıyla da yoğun ziyaretçi çekmektedir.

Yıldıztepe Kayak Merkezi
Yıldıztepe Kayak Tesisleri rakımı 1500 metre, pistlerin en üst noktasındaki yükseklik ise 1875 metredir. Tesiste kolay düzeyde, orta düzeyde ve ileri düzeydeki kayakçılar için olmak üzere 3 pist bulunmaktadır. Bu pistler 300 metre, 2400 metre ve 4000 metre uzunluğundadır.

Tarih

Şub 12 2022
Expired!

Zaman

All Day

Yer

Ferko Ilgaz Mountain Resort
Ilgaz Dağı Milli Parkı, 37210 Bostan/Kastamonu Merkez/Kastamonu
Kategori

Bir cevap yazın

Aradığınız kelimeleri görmek için yazmaya başlayın.
tr_TR