Fingerboard

Fingerboard (Parmak Kaykay) nedir ?

longboard

Fingerboard (Parmak Kaykay) nedir ?

Türkçe terimiyle Parmak Kaykayıdır. Bildiğimiz Kaykayın elimizin boyutuna getirilmiş versiyonudur. Parmak kaykayında Kaykayla yapabildiğiniz tüm hareketleri parmaklarınızla yapabilirsiniz hatta kaykayla hareket yapılan rampaların küçültülmüş hallerinde bile hareket yapabilirsiniz.

Fingerboard Nedir Videosu için TIKLA

Fingerboard Nedir

Fingerboard tarihçesi
Parmak kaykay ilk olarak 1960’ların sonunda ev yapımı parmak oyuncakları olarak yaratıldı daha sonra kaykay mağazalarında anahtarlık olarak satışa sunuldu.
Parmak kaykayı 1980’lerin sonlarından beri kaykay endüstrisinin çevresel bir parçası olmuştur ve başlangıçta Anahtarlık olarak pazarlanmaktadır. Somerville International’ın 1987 yılında kurulan Fingerboard markası, Pro-Precision board’un piyasaya sürülmesiyle lisanslı gerçek kaykay grafiklerine sahip fingerboard’ları seri üreten ilk şirket oldu.

Nerden alınabilir ?
Dünya üzerinde birçok marka olmasına rağmen Türkiye’de alabileceğiniz sadece birkaç marka var. Bunlardan bazıları tech deck
Epid fingerboards ve ikinci el uygulamalarından alabileceğiniz parmak kaykaylar.

Nasıl hareket yapılır ?
Kendinize yeni bir fingerboard aldıktan sonra hareket yapabilmeniz için YouTube’da eğitim odaklı birçok video bulunuyor videoları izleyerek ve alıştırma yaparak sizde hareket yapabilirsiniz.

Yazar: Arda Onat – Fingerboard Turkey Kurucusu

Turk Longboard Topluluğuna buraya tıklayarak ücretsiz katılabilirsiniz.

Tahtanızı satın almadan önce Turk Longboard Topluluğuna üye olmanızı tavsiye ederiz.