Haberler, Longboard, Röportajlar

Longboard Sporcusu Anna Pixner Röportajı

longboard

Longboard Sporcusu Anna Pixner sizlerin merak ettiği soruları cevapladı.

Kısaca kendinizi tanıtır mısınız? Nerede doğdun ve meslek olarak ne yapıyorsun?
Anna:
Adım Anna Pixner, Innsbruck/Avusturya’da doğdum. Longboard kaymanın yanı sıra Eğitim Bilimleri ve Toplumsal Cinsiyet, Kültür ve Toplumsal Değişim okudum. Bir meslek olarak kayıyorum ama aynı zamanda toplumumuza iyi bir şekilde katkıda bulunan işlerde çalışmak için zaman ayırıyorum. Şu anda bir tırmanma merkezinde çocuklar için koç olarak çalışıyorum ve okuldaki stresle başa çıkmaları için bir araç bulmalarına yardımcı oluyorum.

Longboard’a nelerden etkilenerek başladın?
Anna: Downhill yapmaya başladım çünkü her zaman longboard ilgimi çekmişti. Eskiden çok utangaç olduğum ve bir kaykay parkında pratik yapmaktan korktuğum için mahallemdeki yokuşlardan aşağı kaymaya başladım. O zamanlar sporun var olduğunu gerçekten bilmiyordum, yokuş aşağı yuvarlanmaya başladım ve gerçekten keyif aldım.

anna pixner longboardingLongboarding’e yeni başlayanlar için ne gibi tavsiyeleriniz var?
Anna: Yeni başlayan biri için tavsiyem, sadece eğlenmeye odaklanmak ve diğer insanların ne düşünebileceğini unutmaya çalışmak olacaktır. Başlangıçta herkes downhill kayma pratiği yaparken biraz tuhaf görünüyor, ama kimin umurunda?

Longboard kaymak için favori noktalarınız nereler?
Anna: En sevdiğim yerler, gerçekten virajlı dik yollar. Bildiklerimin en iyilerinin Portekiz’de olduğunu söyleyebilirim, orası kaymayı en sevdiğim ülke.

Favori Longboard hareketiniz hangisi?
Anna: Ayakta duran slidelar favorim sanırım. Eller olmadan slide’ları dengelemenin zorluğunu seviyorum ve toeside slide’lar her zaman en sevdiğim taraf olmuştur.

Sizi en çok zorlayan Longboard hareketi hangisiydi?
Anna: Muhtemelen benim favorim olan toeside standup aynı zamanda öğrenmesi en zor olanıydı. Ama bir kez kaptığınızda, çok iyi hissettiriyor!

Longboard dışında başka yaptığınız bir spor var mı?
Anna:
Doğada her türlü aktiviteyi yapmayı seviyorum. Dağlarda, kayakta, snowboardda, tırmanışta veya kaykayda her zaman çok zaman geçirdim. Okyanusa taşındığımdan beri, gerçekten sörf yapmaya da başladım. Aslında sevmediğim bir spor düşünmek zor…

Hayalini kurduğunuz en büyük Longboard projesi nedir?
Anna: Hayalini kurduğum en büyük proje, kaykayla her zaman dünyanın tüm kıtalarını gezmekti. Her zaman farklı kültürleri ve manzaraları gemide keşfetmeyi hayal ettim ve şimdi bu hayali birkaç yıldır gerçeğe dönüştürdüğümü söylemekten son derece memnun olabilirim.

Turk Longboard üyelerine kısaca longboard hakkında neler söylemek istersiniz?
Anna: Türk toplumuna mesajım, ülkenizde tek olduğunuzu hissetseniz bile spora inanmaya devam edin. Kendi alanımda ilk başlayanlardan biriydim ve her zaman tek başıma kaymaya gittim. Ama şimdi buradayım, dünyanın her yerinde en iyi sporcularıyla longboard yapıyorum. Yaptığınız şey hakkında gerçekten tutkuluysanız, her şeyin olmasını sağlayabilirsiniz!

Turk Longboard Topluluğuna buraya tıklayarak ücretsiz katılabilirsiniz.

Anna Pixner
www.annapixner.com

Hazırlayan; Enfal Altar Çalapverdi