Haberler, Longboard, Röportajlar

Longboard Sporcusu Pavel Valkov Röportajı

pavel valkov longboard

Longboard Sporcusu Pavel Valkov’a sizlerin merak ettiği soruları sorduk.

Kısaca kendinizi tanıtır mısınız? Nerede doğdun ve meslek olarak ne yapıyorsun?
Pavel:
Benim adım Pavel Valkov, 18 yaşındayım, Samokov adında küçük bir Bulgar kasabasında doğdum. Şu anda Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da yaşıyor ve okuyorum. Ulusal sanat lisesi “Iliq Petrov”da grafik tasarım bölümünde okuyorum.

bulgaria longboarding

Longboard’a nelerden etkilenerek başladın?
Pavel: 2014 yılında Longboard için Samokov’da küçük bir etkinliğe katıldım ve bu benim ilk seferimdi, ardından 2 yıl boyunca sporla hiç ilgilenmedim. Ancak 2016 yılında bisikletimi sürerken bir kız longboard tahtasıyla benden çok daha yüksek bir hızla beni geçti ve sonra bir Longboard almak istediğime karar verdim! Annem, 4. sınıfı yüksek notla bitirirsem bana Longboard alacaklarını söyledi. Ben de yaptım! İlk longboard’um gerçekti ve başlangıçta sadece ulaşım için kullanıyordum ama bir süre sonra bir kızın tahtasının üzerinde dans ettiğini ve bir kapmaca numarası yaptığını görünce ben de denemeye karar verdim ve o günden itibaren kendimi geliştirmeye çalışıyorum. her gün bu harika spor.

Longboarding’e yeni başlayanlar için ne gibi tavsiyeleriniz var?
Pavel: Bu spora başlayan herkes, bu sporun eğlenmekle ilgili olduğunu ve bunda korkulacak bir şey olmadığını bilmelidir. Çok fazla pratik var ve insanlar kendileri için belirledikleri bir hedefi gerçekleştirmeye çalışırken sabırlı olmaya ihtiyaç duyuyorlar. Şahsen, sporda ilerleme kaydetmenin beni daha da motive eden bir şey olduğunu ve her gün ata binmek için bir sebep olduğunu düşünüyorum. Her insan bu aktivitede farklı benzersiz şeyler bulur!

Favori Longboard hareketiniz nedir?
Pavel: Bir yığın favori numaram ve hamlem var, ancak en sevdiğim numara her zaman arazide büyük dönüş yaptı, yapabileceğim en karmaşık numara değil, ancak numaranın ilk tercih olmak için çok zor olmasını gerektirmiyor! Ve benim dans adımı tercihim muhtemelen pirouette 1080 hareketidir.

longboard bulgaria

Longboard kaymak için favori spotlarınız var mı?
Pavel: Bulgaristan’da en sevdiğim yer Ulusal Kültür Sarayı (NDK) ve Boris bahçesi (şimdilik). Hayalim ve hedefim, Louvre’daki noktayı ve California’daki uçsuz bucaksız bir sokağı ziyaret etmek😍

Hangi Longboard hareketi sizin için en zorlayıcıydı?
Pavel: Nasıl yapılacağını anlamak için aylarca sıkı çalıştığım son numara, pressure flip. Şu anda zor numaraları öğrenmeye değil, tarzımı ve yarattığım kombinasyonları geliştirmeye çok önem veriyorum.

Longboard dışında başka yaptığınız bir spor var mı?
Pavel: Longboard dışında, keyif için snowboard yapıyorum, tabii ki Longboard ile ödev yapmaktan ve proje yapmaktan boş zamanım olduğunda. Dayanıklılık ve kas kütlesi oluşturmak için evde antrenman yapmayı da seviyorum.

Hayalini kurduğunuz en büyük Longboard projesi nedir?
Pavel: Bir proje için en büyük hayallerimden biri olimpik bir spor olan longboard sporuna katılmak. Jüri veya binici olarak katılmam farketmez. Bu gerçekleşirse spor ve toplum için inanılmaz olur çünkü daha fazla insan bundan hoşlanabilir ve yapmaya başlayabilir!

Turk Longboard üyelerine kısaca longboard hakkında neler söylemek istersiniz?
Pavel: Türk Longboardcu üyeleri için güzel ülkenizi daha iyi tanımak ve sizinle birlikte kaymak için ziyaret etme fırsatına sahip olmaktan çok mutlu olacağımı söyleyebilirim arkadaşlar:))

Turk Longboard Topluluğuna buraya tıklayarak ücretsiz katılabilirsiniz.

Pavel Valkov Sosyal Medya Hesabı

Pavel Valkov Instagram (@pavel_valkov)

Pavel Valkov Tik Tok

Pavel Valkov YouTube

Hazırlayan; Enfal Altar Çalapverdi